Skuteczne krople na pchły i kleszcze – jak szybko działają

Pchły i kleszcze to najpopularniejsze pasożyty zewnętrzne psów i kotów. Na ich atak, ze względu na coraz cieplejsze zimy, zwierzęta narażone są prawie przez cały rok! Pchły powodują silny świąd, a nawet alergiczne pchle zapalenie skóry (APZS), natomiast kleszcze mogą przenosić groźne dla życia choroby jak babeszjoza, anaplazmoza czy borelioza. Aby odpowiednio zabezpieczyć przed nimi swojego pupila, należy podać mu któryś z produktów dostępnych na rynku. Krople do podawania na kark są bardzo dobrym sposobem na walkę z pasożytami jakimi są pchły i kleszcze. Chcesz poznać skuteczne krople na kleszcze dla psa? Jak szybko działają krople na pchły? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej. Zachęcamy do lektury.

Skuteczne krople na kleszcze dla psa

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele skutecznych kropli na kleszcze dla psa. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę kilku popularnych preparatów spot-on.

Fiprex. Zawiera w swym składzie fipronil. Służy do zwalczania pcheł, kleszczy i wszy u psów. Działanie zabezpieczające przed inwazją pcheł utrzymuje się przez okres 8 tygodni, a przed ponowną inwazją kleszczy przez okres 4 tygodni.

Controline. Służy do leczenia i zapobiegania inwazji pcheł i kleszczy. Produkt wykazuje skuteczność przeciw dorosłym pchłom przez 2 miesiące. Działanie roztoczobójcze wobec kleszczy trwa 1 miesiąc.

Skuteczne krople na kleszcze dla psa to także Effipro duo. Jednokrotne podanie produktu zapobiega przez 2 tygodnie inwazji kleszczy Ixodes ricinus oraz przez 4 tygodnie inwazji Dermacentor reticulatus i Rhipicephalus sanguineus. Chroni przed pchłami przez 7 tygodni.

Advantix to skuteczne krople na pchły i kleszcze, dodatkowo działające odstraszająco na komary i muchówki. Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy przez cztery tygodnie. Kropli Advantix nie można stosować u kotów.

Skuteczne krople na kleszcze dla kota

Fiprex. Działanie zabezpieczające przed inwazją pcheł utrzymuje się przez okres 8 tygodni, a przed inwazją kleszczy przez okres 4 tygodni.

Skuteczne krople na pchły i kleszcze u kota to także Controline. Zabezpieczają przed inwazją pcheł przez okres do 5 tygodni, a przed kleszczami Ixodes ricinus do 2 tygodni oraz do tygodnia przeciw Dermacentor reticulatus i Rhipicephalus sanguineus.

Effipro duo. Produkt zapewnia skuteczną ochronę przed pchłami przez okres do 5 tygodni oraz do 2 tygodni w przypadku kleszczy.

Po jakim czasie działają krople na pchły i kleszcze

Efipro duo zabija kleszcze pasożytujące na zwierzęciu przed upływem 48 godzin. Niektóre gatunki mogą być zabite w ciągu tygodnia

Controline. W przypadku kleszczy Ixodes ricinus i Rhipicephalus sanguineus, są one zazwyczaj zabijane w ciągu 48 godzin po pierwszym podaniu produktu. Kleszcze Dermacentor reticulatus są zabijane w ciągu tygodnia po pierwszym podaniu produktu

Fiprex eliminuje większość kleszczy wgryzionych w skórę zwierzaka w ciągu 24-48 godzin od zaaplikowania, natomiast w stosunku do pcheł obecnych na skórze – działają praktycznie natychmiastowo – zabijając je.

Advantix. Pchły na psie giną w ciągu jednego dnia od podania kropli.

Nawet wysoce skuteczne krople na kleszcze dla psa i kota nie zadziałają odpowiednio, jeśli nie zostaną prawidłowo zaaplikowane. Pamiętajmy, aby unikać kąpieli naszych pupili na dwa dni przed i dwa dni po podaniu kropli spot-on. Dobierajmy dawkę adekwatną do masy ciała psa/kota. Skuteczne krople na pchły i kleszcze są gwarancją bezpieczeństwa i zdrowia naszych zwierząt – stosujmy je regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *