Najlepsze przysmaki do czyszczenia zębów u psów

Jak często myjesz zęby? Na pewno codziennie i to kilkakrotnie w ciągu dnia. Dlaczego więc nie dbać o uzębienie swojego pupila? Zęby są dla psa bardzo ważne. Zaniedbanie ich powoduje powstawanie bakterii w jamie ustnej, a przecież językiem pupil okazuje nam wiele dobrych uczuć. Czyszczenie zębów u psów jest więc istotne nie tylko dla czworonoga, ale też dla właściciela. Ale jak to zrobić, żeby było skutecznie, a przy tym nie stresowało i psa, i nas? Podpowiadamy!

Czyszczenie zębów u psa – jak to zrobić?

Większość właścicieli psów dba o pielęgnację swojego pupila. Odpowiednia dieta, regularne mycie i czesanie sierści sprawiają, że pies wygląda pięknie i zdrowo. Nie można zapominać też o sprawach tak ważnych, jak dbanie o pazury oraz zęby. Pies wykorzystuje je przecież podczas niemal każdej czynności. W szczególności higiena jamy ustnej powinna być regularna. Czyszczenie zębów u psa szczoteczką wymaga użycia specjalnej pasty i sporego wysiłku, ale nauczenie czworonoga jeszcze w okresie szczenięcym, że jest to przyjemna konieczność, znacznie ułatwia zadanie. Twój pies nie pozwala umyć sobie zębów? Nie chcesz lub nie masz czasu tego robić? W takiej warto dać mu przysmak do czyszczenia zębów dla psa. Twój pupil chętnie go zje, więc dbanie o zęby stanie się proste i przyjemne.

Czyszczenie zębów u psów – wcieranie i płukanie

Przysmaki dla psa na zęby mają różne formy. Możemy wcierać jadalne pasty, ale w wielu przypadkach to zadanie nie będzie łatwe. Równie skuteczne, a łatwiejsze w użyciu są płyny i karma do czyszczenia zębów. Produkty te zawierają substancje pomagające w usuwaniu kamienia. Preparaty w płynie aplikuje się przez naniesienie kilku kropli na dziąsła. Można to zrobić patyczkiem kosmetycznym lub innym, cienkim przedmiotem. Jest to prostsze i przyjemniejsze dla czworonoga niż umycie zębów tradycyjną metodą (stosowaną przez ludzi). Najlepsze na czyszczenie zębów u psa są karmy i inne przysmaki dla psa do czyszczenia zębów. Zawierają bowiem składniki wspomagające dbanie o higienę jamy ustnej u czworonogów, a powłoka takiej karmy delikatnie ściera kamień nazębny podczas żucia. W ten sposób możemy jednocześnie utrzymać czyste zęby psa, a także zadbać o jego odpowiednią dietę.

Dlaczego przysmaki dla psa do czyszczenia zębów są lepsze niż mycie?

Umycie zębów pupila może stanowić niemałe wyzwanie. Nawet czyszczenie zębów u psa, który jest szczeniakiem, nie jest łatwe. Czworonóg nie rozumie naszych poczynań, więc higiena jamy ustnej przy użyciu szczoteczki będzie męcząca i stresująca dla obu stron. Lepsze okażą się preparaty proste w aplikacji. Płyny do wcierania w dziąsła sprawdzają się w wielu przypadkach, ale również nie każdy pies będzie chciał poddać się takiemu zabiegowi. Najlepiej zatem wykorzystać przysmak do czyszczenia zębów dla psa. Wówczas dbanie o zęby odbywa się właściwie samodzielnie. Nie musimy męczyć się z wcieraniem preparatu, oszczędzamy też zwierzęciu stresu i niepotrzebnego dyskomfortu. Przeciwnie – odczuwa radość z czyszczenia zębów, które staje się łatwe i przyjemne, a ponieważ jest bardzo ważne dla zdrowia psa, warto korzystać z różnych dostępnych metod.

Jak działają przysmaki dla psa na zęby?

Podczas mycia zębów szczoteczką mechanicznie ścieramy powstały na płytce nazębnej kamień. Osad ten zbiera się na zębach między innymi w trakcie jedzenia. Jak to się dzieje, że czyszczenie zębów u psów odbywa się właśnie podczas spożywania karmy i innych przysmaków? Produkty te zawierają substancje pomagające usuwać kamień, a ich powłoka ściera go z zębów. Należy jednak pamiętać o stosowaniu ich już w początkowym etapie życia zwierzaka. Są to preparaty jadalne, a więc mniej inwazyjne niż typowe środki myjące. Karma HILL’S PD CANINE T/D doskonale sprawdzi się jako środek zapobiegający powstawaniu kamienia, ale na bardzo zaniedbane zęby może nie wystarczyć. Dbanie o zdrowie psa to nie tylko odpowiednia dieta i pielęgnacja sierści. Także uzębienie należy utrzymywać w czystości. Zapomnienie o tym może powodować ból zębów, a wówczas pies nie będzie chciał jeść, co niekorzystnie wpłynie na jego organizm.

Najlepsze przysmaki dla psa do czyszczenia zębów

Czyszczenie zębów u psa od młodych lat pomoże przyzwyczaić pupila do tych czynności, co ułatwi pielęgnację już dorosłego osobnika. Regularne dbanie o zęby sprawia, że są w dobrej formie i nie trzeba wykonywać skomplikowanych, niekiedy dość kosztownych zabiegów. Zazwyczaj wystarczają przysmaki do czyszczenia zębów dla psa. Najlepiej wybrać takie produkty, które oprócz zapobiegania powstawaniu kamienia będą zawierały odpowiednie składniki odżywcze. To pozwoli zastąpić zwykłe pożywienie karmą do czyszczenia zębów. Taka zmiana jest bardzo korzystna. Pies nie traci witamin i minerałów, a zyskuje czyste zęby. Warto wybrać taki przysmak do czyszczenia zębów dla psa, który będzie zarówno skuteczny, jak i smaczny. To sprawi, że nasz pupil chętnie będzie dbał o zęby, nawet o tym nie wiedząc. Takie rozwiązanie jest dobre dla zwierzaka, a także ułatwia zadanie właścicielowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *